Táp
Miből áll egy tápelemzés? Konkrét példával megmutatom!
Kicsit más tervem volt, de minden áldott nap legalább 3-szor látom a reklámját ennek a tápnak -pedig szinte nem is tv-zek- és mindig felidegesít..
A tápok elemzése elég komplex dolog, a tápválasztó tanácsadásban ehhez még hozzá kell vennem a kutya korát, fajtáját, alap betegségeit, esetleges panaszokat, életvitelét. De amikor megnézek egy tápot „csak úgy” az alábbi pontok a fontosak, hogy ajánlom-e, mi a véleményem:
Rizs a kutyatápokban
3 hónapja kezdtük kislányomnál a hozzátáplálást és meglepően sok hasznát veszem olykor a kisállat dietetikus tanulmányoknak. Így jutott eszembe ez a poszt is, amikor számolgattam, hogy a héten mennyiszer volt rizs a köret Boróka heti menüjében. A babáknak javasolt max heti 3-szor rizst enniük, az arzén tartalom miatt. Na de mi a helyzet a kutyákkal?
3 tipp, hogy mit nézz meg a tápok címkéjén, hogy ne dőlj be a marketingnek!
Ahogy már nagyon sokszor említettem, nem vagyok nagy táp párti. Ennek sok ok közül az egyike, hogy a tápkészítés szabályozása nem működik túl jól. Erről a végtelenségig lehetne beszélni, de most közelítsük meg a mostani cikk szempontjából.
Aminosavak a kutyáknak
Mik azok az aminosavak? Miért fontosak a négylábúaknak (is)?
Esszenciális vagy nem esszenciális aminosav? Mit is jelent?
Ehetnek a kutyák túl sok fehérjét (vagy túl keveset)?
Növényi vs állati fehérjeforrás?
Tápokról
Sokatoknak volt az a válaszom, hogy kutyusának nem tudok tápot javasolni.
Miért borulok ki a hipoallergén szótól? Mert ilyen nem létezik. Kedvenceink is bármire allergiásak lehetnek. Nem csupán az állati fehérjére, a növényi fehérjékre, adalékanyagokra, tartósítószerekre, igazából bármire ami benne van. Még akkor is, ha egy táp jó minőségű tartalmazhat olyat, amire a kutyus allergiás.
Tudjátok, hogy kezdődött a tápgyártás?
Nem is nyúlik vissza annyira régre az első kutyatáp elődök létrejötte.
Hogy kell(ene) helyesen tárolni a tápokat?
Pár hasznos tanács, hogy a táp tovább megőrizze a minőségét.